Otóż spotkanie w najbliższą środę (26 stycznia 2011) się nie odbędzie. Wiem, że dla większości to nie jest ważna wiadomość ponieważ i tak by nie przyszli ale… kto wie?

To teraz powód. Dostałem e-mail od Kasi Wójcik z prośbą przełożenia spotkania ze względu na ilość nauki, jaka jest przed nią. To się liczy jako głos przeciw. Basia Hołub napisała, że jest za spotkaniem, gdyż jest taka potrzeba. I tyle opinii! Zainteresowanie sytuacją w sknK z każdym dniem jest coraz „większe”… Brawo.

Spotkanie miało dotyczyć Cyklu Spotkań (w tym roku właściwie jednego spotkania) Naukowych „Czasopryzmat”, gdyż jego organizacja nabrała rozpędu. Biorąc pod uwagę prośbę Kasi i to, co zostało już ustalone w sprawie Czasopryzmatu – przychylam się do przełożenia spotkania, gdyż na tym etapie wystarczy przekazać co nam się udało osiągnąć.

Czasopryzmat odbędzie się w pierwszej połowie marca. Zaproszeni zostali: prof. dr hab. Jan Adamowski, prof. dr hab. Józef Styk, prof. dr hab. Grzegorz Jawor, z czego ostateczne tematy wystąpień zadeklarowało dwóch z zaproszonych gości. :) Z prof. Stykiem spotkamy się w poniedziałek i miejmy nadzieję, że wtedy będzie „trzech”… ;) Roboczy temat całego spotkania dotyczyć będzie opinii/kultury społecznej środowisk tradycyjnych w ujęciu historycznym, socjologicznym i folklorystycznym. Liczymy na dyskusję, która zostanie włączona do publikacji z wystąpień. :)

Zostało ustalić kto wykona plakat i jak on ma wyglądać, kto będzie je roznosił, czy planujemy coś jeszcze, czy tylko wystąpienie itp. Poza tym zostaje kwestia Dni Otwartych i naszego udziału w tym wydarzeniu… Nie chcę o takich rzeczach decydować sam lub w wąskim gronie sumiennych członków – zastanówcie się nad propozycjami i nad tym, czy macie chęci do działania.

Oprócz tego po raz kolejny przypominam:

  1. Trzeba śledzić informacje na naszej stronie (a najlepiej pokazać, że się czytało zostawiając komentarz). Nie ma „nie wiedziałem/nie wiedziałam” jak jest informacja na stronie.
  2. Jak nie można zjawić się na spotkaniu, to powinien się pojawić komentarz na stronie (do wpisu dotyczącego terminu najbliższego spotkania). Jeśli ktoś na pewno będzie – niech też napisze. Będę wiedział na jaką frekwencję się zanosi i czy lepiej nie odwołać spotkania.
  3. Jak się prosi o opinię (na stronie, bo wygodniej i szybciej niż przez e-mail, a do tego każdy widzi), to powinny się pojawić odpowiedzi…
  4. Każde stanowisko należy wyrazić: przeciw/za/obojętne, może/nie może się coś zrobić – nie potrafię czytać w myślach i nie wiem jakie jest Wasze zdanie jeśli jedyne, co otrzymuję na swoje prośby to głucha cisza.
  5. Powyższe postulaty dotyczą WSZYSTKICH członków sknK – nawet zarząd…