Już niedługo kolejne spotkanie sknK (albo i nie – to zależy od Was), a tu nie ma jeszcze sprawozdania z poprzedniego. Trzeba nadrobić zaległości… ;) Za racji tego, że Basia nie mogła być z nami w poprzednią środę, a co za tym idzie, nie wie o czym rozmawialiśmy, sprawozdanie ze spotkania przedstawię ja – Bartek. ;)

Zaczęliśmy od spraw formalnych: planu pracy na rok 2010/2011, który powinien otrzymać nasz dziekan oraz propozycji tematów konferencji, którą zamierzamy przygotować w maju. W tym miejscu po raz kolejny dziękuję swojemu zastępcy za profesjonalne podejście do tematu podań/papierków, których nie znoszę – WIELKIE DZIĘKI. :)

Plan został zatwierdzony i już powinien leżeć na stronie w tym miejscu. Co do tematu konferencji, to na razie mogę zdradzić tylko tyle: zajmiemy się kolorem w  kulturze (brawa dla Iwony za świetny pomysł!). Już wstępnie naszkicowaliśmy kręgi tematyczne: język, literatura, obraz, kultura materialna. Co będzie dalej – na razie ciiiii

Zastanawialiśmy się nad techniczno-logistycznym aspektem tak dużego przedsięwzięcia jak ogólnopolska konferencja naukowa. Doszliśmy do wniosku, że dwa dni w zupełności wystarczy na wygłoszenie referatów i „wymianę myśli”. ;) Co do opłaty konferencyjnej, noclegów i wyżywienia, na razie nie mogę podać więcej informacji niż tylko: dyskutowaliśmy ale efekt tych rozmów musi pozostać na razie tajemnicą. :) Poza tym ustaliliśmy, że zaprosimy na nią studentów, doktorantów i doktorów kierunków humanistycznych oraz artystycznych.

Przy okazji konferencji powróciliśmy do tematu publikacji naukowej. Jak zapewne wiecie, zbieramy materiały z poprzedniej naszej konferencji naukowej: „Przestrzeń magiczna we współczesnej kulturze”. Zastanawiamy się nad zbiorczym wydaniem materiałów po konferencyjnych, z przyszłej i tej już zorganizowanej. Dlatego prelegenci zostaną poproszeni o pojawienie się już z gotowymi do publikacji referatami. ;) Jako „zawór bezpieczeństwa”, zostawimy sobie prawo do wybrania odpowiednich materiałów. Tytuł tej publikacji został już ustalony (chociaż jest nadal roboczy): „Podróże nie tylko w czasie i przestrzeni cz 2”.

Bardzo istotnym tematem, jednak non stop (Ha! Aldiss mi wyszedł! :D ) odkładanym jest zmiana organizacji pracy, o której gdzieś już wcześniej pisałem. Chodzi o przygotowanie młodszych członków do przejęcia koła w przyszłym roku. Polegałoby to na pracy w parach (być może zmienianych co jakiś czas) z poszczególnymi osobami z zarządu, wykonywanie (naprawdę) drobnych zadań (pomoc w przygotowywaniu dokumentów, kontakt z Samorządem, Dziekanem itp.) i obserwacja. Niestety młodszych członków stale nie ma więc nic nie można ustalić… :/

Temat Czasopryzmatów został przełożony na kolejne spotkanie… Ale powrócił za to temat zdjęć i profili na naszej stronie. I tutaj uwaga: padł pomysł, żeby każdy napisał o kimś innym (jedna osoba o innej, ta inna o kolejnej i tak dalej…) bajkę! To znaczy napisał coś o tej osobie (zainteresowania, wady, zalety, śmieszne sytuacje) w formie bajki. :) Osoby muszą się znać, więc praca domowa: na następne spotkanie zastanówcie się o kim chcielibyście napisać bajkę. Sesja zdjęciowa została przełożona na nowy semestr – to już wiecie.

Ostatnim tematem, który poruszyliśmy, były najbliższe Dni Otwarte Humanika, które odbędą się 11 marca 2011. Nie jest naszym obowiązkiem reprezentować cały Instytut (jak w zeszłym roku), jednak wypada zaprezentować nasze koło naukowe. Gąśka luźno rzuciła: taniec z ogniem (i już trzymamy ją za słowo ;) ), można by odświeżyć naszą prezentację z poprzedniego roku, zorganizować otwartą sesję zdjęciową lub się przebrać (Kuba w zbroi się nigdy nie nudzi :) )… Bo na koncert zespołu „Melodia w Polsce” nadal możemy liczyć, prawda Iwonko? ;)

Ok, tyle z mojej strony. Jak coś ciekawego przyjdzie do głowy, to proszę się nie krępować i komentować. :] Chciałbym także wiedzieć, czy warto zwoływać spotkanie w najbliższą środę, ponieważ jeśli dotychczasowa frekwencja się utrzyma, to mamy problem. :/ Napiszcie więc proszę czy moglibyście się zjawić i ewentualnie dlaczego nie.

[Aktualizacja] Zapomniałem dopisać, że rozmawialiśmy na temat wyjazdów do Woli Osowińskiej w celu przeprowadzenia wywiadów na temat pożywienia regionalnego: codziennego oraz obrzędowego, i nadal czekamy na chętne osoby, które chciałby wziąć w tym przedsięwzięciu udział. Lista wciąż jest otwarta – zapraszamy! :)