Zacznę od podziękowań za tak liczną obecność i czynny udział w obradach. Wiem, że sesja Was zmęczyła a tydzień ferii to za mało. Odczuwam to samo. :) Jako formę relaksu (oczywiście jeżeli ktoś to lubi) polecam buszowanie po sklepach, lumpeksach czy szafach i szykowanie kreacji na sesję zdjęciową. Już czas rozpocząć przygotowania bo sesja tuż tuż.

Na ostatnim spotkaniu przedyskutowaliśmy nasze najbliższe przedsięwzięcia, którymi są:

Sesja zdjęciowa

Odbędzie się 2 marca o godzinie 18:00. Warto przyjść wcześniej, żeby mieć czas na przebranie się za radosnego hipisa :) Właściwie odbędą się dwie sesje: jedna będzie przebierana a druga poświęcona naszym zainteresowaniom. Jeżeli ktoś maluje, może wziąć pędzle, gracz – game boy’a, muzyk – instrument muzyczny itp. Ja się interesuję filozofią, więc najprawdopodobniej wezmę ze sobą jakiś traktat filozoficzny.

Czasopryzmat

Zaplanowany jest na 8 marca na godzinę 15:00. Musimy jeszcze zarezerwować Salę Obrad Rady Wydziału, jeśli natomiast nie będzie dostępna, sesja odbędzie się w sali 013b. Spotkanie będzie poświęcone „Normom i wartościom w kulturze tradycyjnej”. Wystąpią znakomici profesorowie naszego wydziału. Rozpocznie prof. zw. dr hab. Grzegorz Jawor (Zakład Historii Gospodarczej) wystąpieniem „Elita a opinia wiejska na wsi polskiej XV-XVIII w.”, prof. zw. dr hab. Józef Styk (Zakład Socjologii Wsi i Miasta) opowie o „Systemach aksjonormatywnych mieszkańców współczesnej wsi polskiej” zaś prof. dr. hab. Jan Adamowski o „Nakazach i zakazach w kulturze tradycyjnej”. Na nas spoczywa zorganizowanie dyskusji (chyba że słuchacze będą mieć mnóstwo pytań). Najbliższe spotkanie będzie m.in. poświęcone omówieniu zagadnień do dyskusji. Zastanówcie się, jakie kwestie się Wam nasuwają, mogą być też luźno powiązane w tymi tematami, spróbujemy je „wpasować”. Być może trzeba będzie przy tym trochę poczytać. Nie bójmy się tego! Jako kulturoznawcy nie możemy wykazywać ignorancji w jakiejś dziedzinie kultury, choćbyśmy uważali ją za mało interesującą. Akurat tematy wystąpień odnoszą się do kwestii, które kształtują nasze wartości, normy według których nas wychowano, to dlaczego tak a nie inaczej postrzegamy nasze rodziny, otoczenie, jakich przyjaciół sobie dobieramy. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o sobie.

Zastanawialiśmy się czy zorganizować jakąś część artystyczną. Zespół „Melodia w Polsce” nie będzie mógł się zaprezentować, Gosiu i Iwonko czy macie chęć wystąpić? Mini koncert pozytywnie wpłynąłby na atmosferę, a poza tym idealnie pasowałby do tematyki (kultura tradycyjna). Ja spróbuję wypożyczyć serwis kawowy.

Kasia przygotowuje trzy obrazy na blejtramach. W obawie przed zawłaszczeniem tych dzieł, umieszczone zostaną w gablotach. Wybraliśmy kilka najbardziej strategicznych miejsc, gdzie byłyby widoczne dla jak największej liczby ludzi m.in. koło sekretariatu naszego Instytutu, na parterze SH (koło dziekanatów), na parterze NH (np. portiernia) i koło Bazylii. Obrazów jest tylko (albo aż trzy) więc trzeba będzie wybrać najlepsze lokalizacje.

Marcin przygotuje podziękowania dla występujących. Format A3, grubszy sztywny papier, być może ze znakami wodnymi, którym będą ilustracje z obrazów-plakatów zrobionych przez Kasię.

Właśnie, trzeba przygotować też zwykłe informacyjne plakaty. Tym zajmie się Bartek.

Zamierzamy zaprosić kadrę naukową naszego Instytutu. Napiszę zaproszenia, będę jedynie potrzebować pomocy przy ich dostarczaniu, tak żeby jak największą ilość przekazać osobiście.

Adam Pasieczny powiedział, że postara się „załatwić” kamerę. Byłoby cudownie! Przydałoby się uwiecznić to na taśmie, przyda się do naszego archiwum. Adam, daj proszę znać, jak tam idą pertraktacje, żebyśmy w razie czego zaczęli poszukiwać jej gdzie indziej.

Na koniec, już po wszystkim przydałoby się napisać sprawozdanie do „Wiadomości Uniwersyteckich”. To nic strasznego, o wiele trudniejsze jest napisanie recenzji :)

Dni Otwarte UMCS-u

Będą 11 marca. Nasze zadanie ogranicza się do prezentacji siebie- sknK. Padło wiele pomysłów jak to zrobić:

  • otwarta sesja zdjęciowa
  • prezentacja działalności koła
  • my paradujący po uczelni w strojach np. hipisów
  • pląsy w stylu plemiennym na SH, mające zaciekawić i zatrzymać kandydatów na studia

Ponadto trzeba przygotować na tę okoliczność jakieś ulotki informacyjne.

Przy okazji tego tematu poruszone zostało zagadnienie braku „paczki informacyjnej” przeznaczonej dla różnych instytucji i organizacji pragnących poznać naszą działalność i nawiązać z nami współpracę. Dlatego na przyszłe spotkanie każdy ma wymyślić jakieś promocyjne hasło o sknK :)  Coś prostego, łatwego do zapamiętania. Wiem, to nie jest łatwe, sama jeszcze nic nie wymyśliłam, ale wciąż szukam ;) Jeśli już macie jakieś pomysły, to napiszcie, proszę w komentarzach. ;)

Wyjazdy do Woli Osowińskiej

Zapisy na pierwszy wyjazd (12 marca) są już zamknięte. Można się za to zapisywać na dalsze terminy wyjazdów. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.