Jak nie sesja, to ferie. :) A sprawy sknK same się nie załatwią więc niektóre osoby wolnego nie mają (he he… ech, w sumie wiedziałem na co się piszę). Tak czy inaczej… Kolejne spotkanie się zbliża, więc pora napisać podsumowanie z poprzedniego – tego, które odbyło się online. :]

Może najpierw słów kilka odnośnie tego eksperymentu online… Myślę, że pomysł dobry na kryzysowe sytuacje jak sesja i jako konsultacje społeczne między spotkaniami. Mogło by pisać więcej osób, ale to jeszcze do wypracowania. Oczywiście spotkań na żywo się nie wyzbędziemy, gdyż są wyjątkowo niezastąpione (sknK przecież nie jest wirtualnym kołem naukowym!) ale potencjał jaki tkwi w budowaniu społeczności kulturoznawców wokół naszej strony utwierdził mnie co do słuszności kontynuowania tego typu akcji. :) A Wy macie jakieś uwagi co do spotkań online?

Wracając do naszej burzy mózgów… Poruszone były cztery tematy, co do których padły następujące pomysły:

Czasopryzmat

Dodatkowe atrakcje: Na pytanie czy przewidujemy tylko referaty i dyskusję, czy warto by dodać coś jeszcze, np. koncert zespołu Melodia w Polsce, Gąśka na harmonii itp. Ankietowani odpowiedzieli nieśmiało, że koncert. :) Zatem pytanie nadal aktualne: Iwono/Gąśko, czy Wasz koncert wchodzi w grę czy lepiej zastanowić się nad czymś innym?

Plakaty: Tutaj coś specjalnego. Kasia przygotuje obrazy w blejtramach! :] Konwencja bajkowa i żywe kolory na pewno będą przyciągać oko. Poza tym tego jeszcze nie było. :) Co do szczegółów, to jeszcze nad nimi pracujemy. Ale to Kasia, nasza znajoma artystka więc jestem spokojny. ;)

Inne: Dla naszych gości przygotujemy specjalne dyplomy z podziękowaniem, zaświadczające udział w „Czasopryzmacie”. Pani Marta podsunęła nam ciekawy pomysł:

Może tu te „portrety” lepiej by się komponowały? Z fajnym, dowcipnym tekstem? Cudnie by było, gdyby też ręcznie zrobić, tylko czy można tak obciążać Panią Kasię… Może ktoś jeszcze ma talenty artystyczne? :-)

Co do ręcznego wykonania takich dyplomów, to mógłbym poprosić znajome z wydziału artystycznego za zwrot materiałów. Możemy także zwrócić się do Moniki Wołos. :) Monika robiła kiedyś śliczne kartki świąteczne. Może wykonałaby dyplomy w podobnej konwencji?

Dni Otwarte Humanika

Tutaj padło dużo pomysłów, ale po kolei…

  1. Prezentacja z zeszłego roku – udoskonalę, zmienię tempo, w miarę możliwości uaktualnię (może już będzie po sesji zdjęciowej?), na pewno się przyda.
  2. Slajdowisko – myślę, że laptop + projektor i zdjęcia z naszych eskapad z komentarzem będą zachęcające. Do tego odpowiedzi na pytania z publiczności… Taaak, już widzę te tłumy. ;)
  3. Sesja zdjęciowa podczas Dni Otwartych – myślę, że lepiej jak będzie ktoś z aparatem (Basiu, Kasiu… :) ) i zrobimy taką sesję spontanicznie.
  4. Wystrój sali w stylu wiejskiej chaty – trudne, ale możemy wykonać jakąś dekorację/tło do tych spontanicznych zdjęć (sporo rekwizytów jest w naszej siedzibie i 029B)
  5. Ulotki z chwytliwym hasłem – jak najbardziej, świetny pomysł. Znajdzie się na nich nasze logo, adres siedziby, strony www i profilu na facebook, do tego miejsce i godziny spotkań? Basia zasugerowała:

Coś co, zainteresowany weźmie ze sobą, pokaże koledze itp. Można przygotować też w formie zakładek do książek. Przynajmniej mi się takie rzeczy zawsze przydawały i chętnie brałam. Chyba nie byłoby to takie wysokie koszty?

Moim zdaniem warto by się nad tym poważnie zastanowić. Pomysł super ale te koszta… mogą być duże, chociaż sam nie wiem.

  1. Przebranie się za… przez chwilę był rozpatrywany pomysł postaci z bajek z racji tego, że na stronę przygotowujemy (wszyscy już o tym myślą, prawda?) bajki o naszych koleżankach i kolegach z sknK ale ze względu na pracochłonne przygotowania strojów, zostajemy przy strojach dowolnych. :) Na sesję koła będą ustalone wcześniej dzieci kwiaty.

Sesja zdjęciowa członków sknK

Temat sesji: Dzieci kwiaty. Termin: pierwsze lub drugie spotkanie po feriach. Do tego każdy weźmie ze sobą rzeczy, które reprezentują nasze zainteresowania. Na przykład ja wezmę komiks bo interesuję się komiksem. Druga część sesji dotyczyć będzie naszych pasji, zaś zdjęcia z niej zostaną wykorzystane w celach promocyjnych koła. Uwidziałem sobie, że może już nie jako hipisi, tylko „normalni”, „zwykli” studenci. ;)

Wyjazdy do Woli Osowińskiej

Więcej informacji TUTAJ. Czy warto? :) No pewnie! Nadal staramy się do tego przekonać innych. :D