Chociaż minęło już trochę czasu od Wigilii, nadal zachowuję świeże wspomnienia o niej. Długo się do niej przygotowywaliśmy, jedni przez kilka tygodni (jak członkowie Teatru TIk), inni trochę krócej, ale wszyscy byli bardzo kreatywni i włożyli w swoją pracę dużo serca. Za to serce i trud chciałabym podziękować. Jako webmaster  koła zawłaszczyłam sobie prawo do napisania kilku zdań w ramach podziękowań :)

 Przygotowanie przedstawienia i koncertu to długotrwała czynność wymagająca wielkiej uwagi i pewnych poświęceń. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności chciałabym podziękować Teatrowi TIK na czele z Jarkiem Olejniczakiem za zaangażowanie, cenne pomysły, wspaniałe wykonanie i chęć do ponadprogramowych spotkań, które zaoowocowaly wspaniałą sztuką. Dziękuję przewodniczącej Iwonie Szymanowskiej za to, że znalazła czas i chęci, by dalej prowadzić nasze koło oraz nadzorowała prace przy planowaniu Wigilii. Szczególe podziękowania należą się wiceprzewodniczącemu sknK – Jarkowi Olejniczakowi za to, że wziął na swoje barki trud przygotowania spektaklu i koncertu oraz zatroszczył się o sprzęt i mnóstwo innych spraw, które były ogromnie ważne. Dziękuję wszystkim aktorom, aniołkom, diabełkom i rodzinie – przedstawienie wyszło bardzo sympatycznie oraz gitarzystom: Michałowi Kosteckiemu i Piotrowi Kowalikowi. 

Dziękuję koordynatorom poszczególnych grup: Patrycji Małek, która była odpowiedzialna za przygotowywanie choreografii oraz dekoracji i dziękuję osobom, które pomagały jej w wykonaniu tych zadań. Dziękuję też Natalii Weremczuk, która postarała się, aby wigilijny stół zastawiony był pysznymi potrawami oraz wszystkim osobom, które przygotowały te pyszności. Nie mogę tu nie wspomnieć o Agacie Turczyn, której wypiek – orzeszki okazały się hitem wigilii po raz drugi. Pychota! ;-) Pamiętam o Paulinie Błuszko, która dzielnie zbierała składki członkowskie, walczyła o każdą złotówkę a także przygotowała plakaty i zaproszenia. Dzięki serdeczne Paulina, medal za solidność! :-)

Podziękowania kieruję również do Studenckiego Koła Naukowego Folklorystów i Etnologów UMCS, które jak co roku pomogło nam w realizacji Wigilii Instytutu Kulturoznawstwa UMCS. Czasami ze stresu zapominamy o tym powiedzieć w odpowiedniej chwili, ale pamiętamy, że jesteście także budowniczymi tego szczególnego spotkania i dzięki Wam ono będzie niezapomniane.

Dziękuję również naszemu opiekunowi dr Marcie Wójcickiej za poświęcony czas, podzielenie się wiedzą, ważne wskazówki i korekty, które ułatwiły nam przygotowanie spektaklu i prace nad całością przedsięwzięcia. Dziękujemy za wiarę w nas i opiekę. I chociaż przyjdzie kiedyś taki czas, że będziemy musieli rozpocząć pozauczelnianie, nowe życie, na zawsze pozostaniemy Pani „dziećmi” ;-) 

Składam także wyrazy podziękowania wszystkim osobom, nie wymienionym imiennie, które były bardziej lub miej widoczne, ale włożyły duży wysiłek w przygotowanie Wigilii i postarały się, by plakaty zostały rozwieszone, zaproszenia dostarczone, by był opłatek, choinka, napoje, sianko, prezenty i mnóstwo innych rzeczy. Dzięki serdeczne! Mam nadzieje, że za rok można także na Was liczyć :-)

Dziękuję jeszcze raz członkom naszego koła za to, że wywiązali się ze swoich zadań i ochoczo służyli pomocą. Dziękuję, że podjęliście się jego realizacji i za udział we wspólnej zabawie. Mam nadzieję, że praca nad dalszymi przedsięwzięciami będzie równa przyjemna a efekty jej będą fantastyczne. Życzę nam, abyśmy mogli cieszyć się wieloma takimi radosnymi chwilami. Koło ma godnych następców!

Webmaster sknK

Basia Hołub